Przedsiębiorstwo Wdrażania Diagnostyki Technicznej "TECHNICAD" Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Wdrażania Diagnostyki Technicznej "TECHNICAD" Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Wdrażania Diagnostyki Technicznej TECHNICAD rozpoczęło działalność pierwszego Września 1990 roku. Siedziba firmy znajduje się w centrum Gliwic. Wizerunek naszej firmy nawiązuje do tradycji naszego miasta, związanych z postępem technicznym, ze skupionym tutaj zapleczem intelektualnym. Znajdują się tu znaczące dla gospodarki Polski instytuty naukowe jak i zakłady przemysłu zbrojeniowego, samochodowego, chemicznego, budowlanego, górniczego, hutniczego, energetycznego i jedna z największych w kraju uczelni technicznych.

W naszej działalności wykorzystujemy nasze ponad dwudziestoletnie doświadczenie, odpowiedzialność, rzetelność i zaangażowanie. Stały się one podstawą naszych dotychczasowych sukcesów.

Zajmujemy się wdrażaniem systemów monitorowania maszyn wirujących w zakładach przemysłowych traktując je jako narzędzie postępu i środek do uzyskania wymiernych efektów technicznych i ekonomicznych u naszych klientów.

Oferujemy kompleksowe wdrażanie diagnostyki technicznej maszyn wirnikowych typu turbo i hydro generatory, sprężarki, pompy, dmuchawy, wentylatory, silniki elektryczne i inne w oparciu o dostawy aparatury własnej produkcji, a także usługi diagnostyczne, kursy i szkolenia. Naszymi podstawowymi produktami są: systemy TNC2000 i TNC2010 do nadzoru maszyn wirnikowych oparte o pomiary takich wielkości jak: obroty, drgania bezwzględne i względne, przemieszczenia, wydłużenia cieplne i temperatury łożysk, a także aparatura przenośna: miernik drgań CMD-3, miernik prędkości obrotowej LMD-1, przenośne przyrządy do wyważania maszyn w łożyskach własnych oraz  analizatory drgań. Oferujemy także oprogramowanie do wizualizacji, archiwizacji danych i diagnostyki maszyn wirnikowych.

Naszymi głównymi klientami są elektrownie, huty, kopalnie, rafinerie i zakłady chemiczne. Nasza aparatura pozwoliła zapobiec wielu awariom, a dokonane dzięki niej pomiary i analizy wyjaśniły przyczyny szeregu niekorzystnych zjawisk.

Wysoką pozycję na polskim rynku TECHNICAD zawdzięcza szczególnemu znaczeniu jakie przywiązuje do jakości oraz nowych technologii. W produktach stosujemy najlepsze znane na świecie komponenty elektroniczne, materiałowe jak i informatyczne. Swą produkcję opieramy o rozwinięty system kooperacji. Współpracujemy z firmami z bogatymi tradycjami, posiadającymi odpowiednie urządzenia oraz technologie.

System zapewnienia jakości zgodny z normą ISO9001 usprawnił działalność firmy zarówno w obszarze projektowania, jak i produkcji i realizacji usług.

Wyrobami których wdrożenie do produkcji uważamy za szczególny sukces są czujniki wiroprądowe przemieszczeń serii MDS, akcelerometry przemysłowe serii AT, moduły pomiarowe VMSH i oprogramowanie. Czujniki chronione są patentami.

Nasze wyroby są projektowane z uwzględnieniem zaleceń zawartych w normach API670, ISO7919 i ISO10816.

Niektóre wyroby produkowane są w wersjach specjalnych. Część urządzeń systemu TNC2000 posiada dopuszczenie do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem. Miernik drgań CMD3 posiada zatwierdzenie typu wydane przez Główny Urząd Miar w Warszawie.

Nasze wyroby są ciągle modernizowane. Blisko połowa naszych pracowników jest zaangażowana w rozwój firmy. Zajmują się oni modernizacją czujników, opracowaniem nowych urządzeń elektronicznych, rozwijaniem oprogramowania, poszukiwaniem nowych aplikacji dla naszej aparatury. Jest to możliwe dzięki firmowemu laboratorium wyposażonemu w specjalistyczne urządzenia między innymi w wzbudniki drgań, stół udarowy i szafę klimatyczną.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności Więcej...