Aplikacja 5, sprężarki chloru

Aplikacja 5, sprężarki chloru

Działaniem systemu objęto trzy sprężarki chloru. Do realizacji tej aplikacji zastosowano moduły pomiarowe serii VMSH i oprogramowanie Rsskaner i RSmonitor. System zapewnia bezpieczną eksploatację maszyn – zabezpieczenia od nadmiernych drgań, a także wizualizację i automatyczną rejestrację i archiwizację danych w przypadku przekroczeń oraz z zadanym interwałem czasowym. Dla każdej z maszyn realizowany jest następujący zestaw pomiarów:

  • 1 tor drgań bezwzględnych
  • 2 tory drgań względnych, pomiar w jednej osi
  • przesuw osiowy

Zastaw modułów pomiarowych z zasilaczem dla każdej z maszyn mieści się w pojedynczej kasecie Euro. Dodatkowo w kasetach zabudowano wskaźniki systemowe PW ażeby umożliwić lokalne odczyty dla obsługi maszynowni. System umożliwia również prowadzenie diagnostyki, na żądanie operatora moduły VMSH wysyłają dane umożliwiające przeglądanie przebiegów czasowych sygnałów drganiowych i analizę widmową sygnału. Możliwe jest również przeglądanie trajektorii, jednakże w przypadku tej aplikacji nie jest to realizowane z uwagi na to, że pomiar drgań względnych odbywa się w jednej osi, nie zainstalowano też znacznika fazy z uwagi na ograniczenia budżetowe.

Przesył danych i komunikacja ON-LINE ze stacją diagnosty odbywa się po łączu szeregowym RS485 z prędkością 115200 bodów na odległość 500m, z wykorzystaniem protokołu MODBUS.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności Więcej...