Aplikacja 4, hydrogeneratory o mocy 50MW

Aplikacja 4, hydrogeneratory o mocy 50MW

System służy do zabezpieczeń i diagnozowania stanu dwu hydrogeneratorów o bardzo niskich obrotach nominalnych równych 160obr./min. Do zabezpieczeń wykorzystano sygnały prądowe z systemu TNC2000, które doprowadzono do systemu blokowego. Dla każdej z maszyn realizowany jest następujący zestaw pomiarów:

  • 4 tory drgań bezwzględnych
  • 6 torów drgań względnych, w dwu osiach
  • 3 tory przemieszczeń osiowych
  • pomiar prędkości obrotowej
  • znacznik fazy.

Diagnostyka jest prowadzona w trybie OFF-LINE. Do rejestracji sygnałów drganiowych wykorzystywany jest przenośny komputer z oprogramowaniem PAR. Zgodnie z wymaganiami użytkownika, sygnały w zależności od typu toru są rejestrowane w określonym paśmie lub w kilku pasmach. Ażeby możliwa była zmiana pasma zestaw TNC2000 wyposażono w specjalny zestaw filtrów i multiplekser sygnałowy sterowany oprogramowaniem PAR, a sygnały podzielono na cztery grupy w zależności od pasma. Cały proces rejestracji odbywa się w cyklu automatycznym. Analiza danych prowadzona jest po uprzednim zarejestrowaniu sygnałów drganiowych.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności Więcej...